Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zákon první – úvod do problematiky
 
Věci se kazí.
Komentář
Z úvodního konstatování vyplývá, že věci se kazí. A kazí se proto, aby udělaly místo jiným, novým věcem. Bohužel, nové věci může přinést na svět kdokoliv – nejamatérštější fušer i nejprofesionálnější profesionál. Neoficiálně však má v této oblasti patent na rozum věda.
Předchůdcem dnešní vědy je alchymie.
Jak je známo, alchymie je tajemná a složitá disciplína, vyžadující složité experimenty, jako například vaření čarovných lektvarů či hledání kamene mudrců.
Kdybychom měli říci, co je to věda, jednoduchými slovy, pochopitelnými každému, tak bychom řekli, že to je tajemná a složitá disciplína, vyžadující složité experimenty, jako například vaření čarovných lektvarů či hledání kamene mudrců.
Zdálo by se, že to je něco, co je blízké každému z nás. Omyl. Vědou se může zaobírat jen zvláštní typ smrtelníků, všeobecně známých pod jménem vědátoři.
Vědátor je na první pohled podobný člověku, jen jeho brýle jsou silnější, jeho šaty pokrčenější a jeho řeč nesrozumitelnější.
Ve skutečnosti je to tvor, který kromě lásky k vědě nezná žádnou jinou lásku a kromě duševní potravy nepotřebuje žádnou stravu. Z toho je jasné, že takovýto tvor nepotřebuje to, co člověk potřebuje ze všeho nejvíc – peníze. Potvrzují to i vědecké výzkumy, které jednoznačně dokázaly, že vědecký objev si vyžaduje správné prostředí, správnou polohu hvězd, správný čas a vědátora se správným jménem.
A co nám to přinese? Změnu. Ale o tom zase až příště.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář