Jdi na obsah Jdi na menu
 


*    Zákon první
V životě není nic takové jak se zdá na první pohled.
Komentář
To, co se vám zdá na první pohled, je opravdu jen zdání. To, co přijde potom je realita.
Příklad první
Růžový sad se na první pohled zdá být pozemským rájem. Všude samé růže a vůně vymyšlené světem, co člověka přímo vábí na procházku. Až když člověk mezi ty růže vejde, zjistí, o čem je život – ať se pohnete na kteroukoliv stranu, všude samé trny.
Příklad druhý
Mladý kralevic, který právě pochoval otce - krále, otevřel královskou pokladnici a na první pohled poznal, že je dočista, ale dočista prázdná, Podíval se ještě podruhé a zjistil, že tak úplně prázdná není, že jen skrze slzy zármutku špatně viděl a že se na dně válí jakýsi papír. Byl to testament, v kterém mu nebohý tatík odkázal měšec, píšťalku a opasek. Na první pohled tretky nehodné nástupníka trůnu. Když ale zatřásl měšcem, sypaly se dukáty, když zapískal na píšťalku, měl nádvoří plné vojska, a opasek ho vcukuletu přenesl tam, kam si zamanul. Na první pohled měl všechno, co člověk v jeho situaci potřebuje. Jenže druhý pohled mu padl na překrásnou princeznu, ze které se později vyklubala mrcha, co ho obrala o všechno – peníze, měšec i o sebevědomí a rozum.
Jako hlupák se vydal do lesa oběsit. Nechtělo se mu ale zemřít s prázdným žaludkem (spíš chtěl být prostě těžší), a tak začal jíst plané hrušky, které na první pohled vypadaly lépe než ty naleštěné z hypermarketu Billa. Narostl mu od nich ale nos až po zem, takže se už nemohl oběsit, ať zdvihal nohy jak vysoko chtěl, nosem stál vždycky na zemi.
Co mu chudákovi zbývalo, tak se šel utopit. Našel si tůň, co hned na první pohled vypadala dost hluboká. Skočil do ní a zase se znovu ukázalo, že první pohled klame. Vodu vypil na jeden doušek. Zatrnuly mu z ní zuby, zmenšil se mu z jejího chladu nos a ještě něco.
Vrátil se do zámku a třásl princeznou tak dlouho a tak intenzivně, dokud z ní nevypadl měšec. Na první pohled by se zdálo, že už může pohádka skončit. Jenže druhý pohled mu ale padl na její mladší sestru.
Na první pohled byla ještě krásnější než její sestra-mrcha………….