Jdi na obsah Jdi na menu
 


*       Zákon jedenáctý
Když si stanovíte těžko dosažitelné cíle, budete zklamaní z toho, co jste nedosáhli. Když si stanovíte lehce dosažitelné cíle, budete zklamáni z toho, co jste dosáhli.
Komentář
Člověk nemůže být nikdy dost opatrný při výběru cíle. Ani se nenaděje a splní se mu právě to, o čem jen žertoval.
Příklad
Kde bylo, tam bylo, za třemi skládkami odpadu byla malá továrnička na třídění druhotných surovin a v ní pracovala Popelka. Od rána do večera dávala na jednu hromadu barevné kovy, na druhou plasty a na třetí železo. Večer, když se setmělo, si přehodila přes hlavu igelitový pršiplášť a hajdy do města na diskotéku.
Tam jí padl do oka mladý, bohatý podnikatel. Za toho se vdám, řekla si Popelka. Potom se s ním rozvedu a vysoudím na něm kupu peněz. I mládenec si všiml, jak pěkně se kroutí na diskotéce a řekl si: Ta musí být moje! Vezmu si ji a bude třídit druhotné suroviny jen pro mě!
A byla svatba veliká, převeliká. Po ní přišli vyděrači a obrali podnikatele o všechno, peníze, vilu i vzduch z pneumatik na jeho mercedesu. Za nimi přišli zelení a postavili okolo skládky živý řetěz, aby se tam už žádný odpad včetně popela či Popelky nedostal.