Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Pyrenejský ovčák s dlouhou srstí v obličeji (Berger des Pyrénées á poil long) Obrazek- POD

Boby Farma Štěkot

* 14. 07. 1996
+ 22. 04. 2011
 
 
Zkoušky: ZOP, V1, LA1
 
Na tohle plemeno vlastně přišla moje žena, i když jí víc zaujal krátkosrstý typ pyrenejáka, ale takový v ČR tenkrát nebyl a mám dojem, že tomu tak je i nadále. Jednoho dne jsem si jel s rodinou pro štěně tibetského teriéra a protože jsme předtím našli inzerát na pyrenejáka, tak jsme se jeli nezávazně podívat, jakže to plemeno vlastně vypadá ve skutečnosti.
Tato návštěva sice nesplnila očekávání…ženě se nelíbilo ani chování matky Bobeše ani jednání chovatelky, ale jelikož dceři  bylo deset a chtěla za každou cenu štěňátko, vezli jsme si tříapůlměsíční Bobuli domů a pro Tibeťáka jsme už nedojeli.
Začátky nebyly jednoduché…Byl ze všeho strašně vystrašený a vše s nim bylo složité a chybějící socializaci u chovatelky už se jen stěží doháněla.
S dcerou se pokoušeli o agility… ale to je už strašně dávno a je to i dlouhá doba co toho nechali…především kvůli DKK 3/3, vim že teď už jsou na to jiné názory, ale tenkrát se o Obrazektom moc nemluvilo a hlavně si myslim, že ho ty nohy i bolely…přece jen nikdy neběhal naplno a do skoků se mu taky nadvakrát nechtělo.Pak se pokoušeli o záchranařinu, ale jelikož se Bobeš figuranta většinou bál a ani k němu nechtěl jít, Zuzka to strašně brzo vzdala… (a na rady tehdy moc nedala).  Ale přeci jenom dokázali složit zkoušku a vzhledem k počasí, které tenkrát bylo (lilo jak z konve), byl i tohle úspěch. Bobeš si teď užívá důchodu a zvyká si na nový Zuzčin přírůstek - štěně maďarského pasteveckého plemene "mudi" Csokiho. 
 
Rolf
 
28. srpna 2008

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář